top of page

Máte otázky?

... My máme

odpovědi.

 • Produkty VITAHIT představují inovativní probiotika v tekuté formě, která jsou založena na vodním základu a mají vědecky potvrzené pozitivní účinky. Ranní dávka tohoto produktu přivádí do vašich střev miliardy bakterií, které hrají klíčovou roli při obnově rovnováhy střevního mikrobiomu. Zdraví střev a harmonie bakterií jsou nezbytné pro optimální fungování organismu, což může mít vliv na kvalitu trávení, spánku, stav pleti, imunitu a náladu. 

 • Probiotika v kapslích

  Probiotika v tekuté formě

  Mikrobiální kultury jsou zmražené a vysušené (lyofilizované) a obvykle se je v uváděném počtu nedaří revitalizovat. Navíc skladba bakteriální směsi bývá obvykle nedostatečná.

  Některé typy Lactobacterií nesnáší kyselé prostředí a zahynou v přítomnosti žaludečních šťáv, aniž by byly prospěšné pro organismus.

  Mikrobiální kultury jsou zmražené a vysušené (lyofilizované) a obvykle se je v uváděném počtu nedaří revitalizovat. Navíc skladba bakteriální směsi bývá obvykle nedostatečná.

  Probuzení bakterií trvá delší dobu a tím je jejich účinnost opožděna (rozklad želatinových tobolek trvá až desítky minut).

  Probiotika VITAHIT jsou vyráběna bez chemických aditiv a s cíleně zvolenými bylinami a léčivými houbami.

  Přímo do střev se dostane velké množství aktivních bakterií, které působí okamžitě a s maximálním efektem.

  Bakteriální kultury VITAHIT jsou kultivované ve stejném pH prostředí jako je prostředí v žaludku a v celém trávicím traktu, proto je vliv nepříznivého žaludečního prostředí minimální.

  Mikrobiální kultury jsou v živé a aktivní formě, takže působí okamžitě na celém úseku od dutiny ústní až po tlusté střevo. Jejich přechod přes žaludek do tenkého střeva je rychlý a bezproblémový.

O probiotikách VITAHIT

 • Všchno má svou cenu a díky bio složení bez konzervantů a zbytečných přísad, VITAHIT probiotika nechutnají zrovna jako sirup. Chuť je spíše hořkokyselá, což je ale důkazem toho, že jsme do přírodního složení zasahovali co nejméně.

 • 12 mikrobiologických kultur, čistá dechlorovaná voda, bio ekologická melasa z cukrové třtiny, mořská sůl, metabolity vzniklé v procesu látkové přeměny fermentace bylin.

   

  Kultury:

  Bacillus subtilis snazší příjem živin a lepší trávení

  Bifidobacterium animalis posílení imunity

  Bifidobacterium longum zdravý trávicí trakt

  Lactobacillus acidophilus proti onkologické činidlo

  Lactobacillus casei podpora absorpce důležitých živin

  Lactobacillus fermentum podpora imunity a antioxidační účinky

  Lactobacillus plantarum protizánětlivé a antibakteriální účinky

  Lactococcus lactis produkce kyseliny mléčné antibakteriální účinky

  Lactobacillus delbrueckii efektivně produkuje kyselinu mléčnou / brání růstu patogenních a hnilobných mikroorganismů

  Saccharomyces cerevisiae může pomoci při Helicobacter pylori, Crohnové nemoci a Ulcerózní kolitidě

  Streptococcus thermophilus podpora imunity

  Bifidobacterium bifidum snižuje ph střevního prostředí a zabraňuje růstu nežádoucích bakterií

 • Probiotika VITAHIT jsou jako jediná vyráběna v prostředí co nejbližšímu PH 3 což zaručuje, že bez úhony procházejí kyselým prostředím žaludku, kde je PH 1,5-3,5. U ostatních probiotik to nelze zaručit.

 • Ano, je to 100% přírodní produkt. Navíc celý technologický proces je nastaven tak, že ve výrobě nejsou používány žádné syntetické složky typu stabilizátorů, konzervantů nebo dochucovadel, což činí tento výrobek zcela výjimečným ve srovnání s podobnými produkty. 

Složení

 • Účinné složky jsou především kombinace vzájemně působících mikroorganismů a také látky, které vznikly v procesů zpracovaní bylin, jak v jejích vstupní přípravě, tak v následném procesu fermentace. 

 • Produkty VITAHIT jsou SYNBIOTIKA.

   

  Probiotikum: Přátelská bakterie, která příznivě působí na lidský mikrobiom. 

  Prebiotikum: Výživa pro přátelské střevní bakterie, zejména probiotika. Jedná se především o oligosacharidy, např. rozpustnou vlákninu. 

  Synbiotikum: doplňky stravy, které obsahují jak probiotikum, tak i prebiotikum. Tyto dvě složky se vzájemně pozitivně ovlivňují – a to tak, že jejich společný vliv na prospěšnou mikroflóru střev je vyšší než při aplikaci jen jedné z nich, tj. samotného probiotika nebo samotného prebiotika.

 • Ano, jsou. 

 • Ano.

 • Neobsahují. Probiotika jsou vhodné pro vegany.

 • Pro ty, kteří mají alergie, je klíčové prozkoumat složení produktu. Produkt obsahuje 9 druhů bylin. Pokud máte alergii na některou bylinu, před použitím si pozorně přečtěte složení. V případě pochybností se poraďte s lékařem. Nepřekračujte doporučené dávkování. 

  Můžeme potvrdit, že probiotika neobsahují žádné složky z mléka, jsou vhodná pro vegany a neobsahují lepek.

 • Doba trvanlivosti činí minimálně 6 měsíců od okamžiku, kdy byl produkt vyroben. Důvodem je, že v produktu jsou přítomny živé bakterie, které jsou aktivní již v době, kdy jsou umístěny do lahviček.

   

  Expirační lhůta i účinnost probiotik Vitahit mohou být významně ovlivněny, pokud produkt podstoupí extrémní teplotní podmínky, ať už se jedná o velké teplo, nebo mráz.

 • Před otevřením skladujte probiotika při teplotě do 20°C. Po otevření skladujte při teplotě v rozmezí 6-10°C (v lednici). Nevystavujte teplotám mimo toto rozmezí, mohlo by dojít ke znehodnocení probiotických kultur. Dbejte na to, aby byla probiotika spotřebována do 30 dní po otevření. 

 • ​​Samozřejmě, mnoho našich zákazníků si bere probiotika na cesty po světě. Po dosažení vašeho cíle, pokud je to možné, je umístěte do lednice, nebo do umyvadla s chladnou vodou (udržujte v teplotě do dvaceti stupňů, po otevření 6-10°C).

  Důležité upozornění: probiotika VItahit nesplňují pravidla pro tekutiny v příručním zavazadle, takže lahve musí být přepravovány v odbaveném zavazadle.

 • Kvalita většiny potravin v dnešní době rozhodně nepatří k něčemu, co bychom označili za zdravou stravu. V současnosti, ať už jíme industriálně pěstovanou zeleninu nebo maso, musíme počítat s přítomnosti zbytkových pesticidů, stimulátorů růstu, těžkých kovů a nežádoucích toxických látek běžně se vyskytujících v půdě, vodě a vzduchu. 

  Probiotika dokážou tyto toxiny do značné míry neutralizovat. Samozřejmostí je, že všichni, kteří mají zdravotní problémy, ať už jsou typu trávicích potíží nebo infekčních onemocnění, potřebují občas užívat antibiotika a jiné léky. V takovéto situaci bychom měli by stabilizovat organismus pomocí probiotik, jejichž absolutně nejúčinnější variantou jsou právě probiotika na bázi živých mikrobiologických kultur. V této kategorii probiotika VITAHIT patří bezesporu ke světové špičce.

  Probiotika VITAHIT jsou tedy pro všechny, kteří chtějí, nebo z určitých důvodů potřebují, optimalizovat své zdraví

 • Je doporučeno se vyvarovat konzumaci alkoholu po dobu několika hodin po užití probiotik VItahit, jelikož alkohol může negativně ovlivnit bakterie ve střevech.

 • V případě překročení dávkování může dojít k zažívacím potížím, způsobeným nerovnováhou v mikrobiomu. Probiotika jsou vyrobeny z přirozeně získaných složek a neobsahuje žádné chemikálie ani škodliviny - samy o sobě nemohou způsobit předávkování.

  Snažte se dodržovat doporučené dávkování a v případě pochybností se poraďte s lékařem.

Užívání probiotik VITAHIT

 • Ano, probiotika lze ve většině případů bezpečně užívat s jinými doplňky stravy.

  Probiotika jsou bezpečný doplněk stravy vyrobený z přírodních složek. To znamená, že jej můžete naprosto bezpečně užívat s jinými doplňky stravy. Mnoho lidí je užívá také spolu s léky. Máte-li však předepsané léky, vždy doporučujeme poradit se s lékařem.

 • Není důvod k obavám, pravděpodobně to nebude mít žádný negativní vliv. V případě, že vynecháte jednu dávku, jednoduše obnovte užívání následující den.

 • Doporučené dávkování: Denně 15 ml ráno nalačno, alespoň 15 minut před

  1. jídlem. Při akutních problémech denní dávka 2× 15 ml, a to vždy ráno a večer.

  Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

 • Rozhodně. Přestože antibiotika jsou účinná v boji proti nemocem, mají tendenci ničit i prospěšné střevní bakterie. 

  Proto však také nedoporučujeme užívat antibiotika a probiotika VITAHIT najednou, ale s drobným časovým odstupem, aby byl jejich vzájemný vliv minimalizován (cca 30min - 1h). 

  Po užití probiotik VItahit počkejte přibližně 10 minut, než začnete jíst nebo pít cokoliv jiného, než vodu. Tento krok je důležitý pro zajištění toho, aby živé bakterie doputovaly do vašeho střevního traktu.

 • Ano, probiotika Vitahit jsou přírodní doplněk stravy, který je vhodný i pro děti. 

  Doporučujeme konkrétně produkt VitaKID.

 • Valné většině uživatelů se vedlejší účinky vyhnou. Nicméně, někteří lidé mohou zažít mírné nepohodlí v prvních dnech užívání, což obvykle naznačuje, že bakterie začaly v těle účinkovat na správných místech. Tyto počáteční nepříjemnosti se mohou projevit jako změny ve stolici, například v podobě zácpy nebo lehkého průjmu. Tyto příznaky však obvykle ustoupí, jakmile se vaše tělo adaptuje na nové podmínky.

  V případě přetrvávajících potíží konzultujte vašeho lékaře.

 • Klinické výzkumy odhalily, že probiotika mají značné přínosy pro zdraví pokožky. Důvodem je spojení mezi střevním traktem a pletí, známé jako „střevo-pleť osa (gut - skin axis)“, které umožňuje probiotickým bakteriím ze střev pozitivně ovlivňovat stav pokožky.

  Probiotika také nabízejí výhody v podobě přirozené podpory hydratace kůže. Systematické užívání těchto doplňků může značně zlepšit kvalitu pleti, jelikož pomáhají regulovat pH pokožky a podporují čištění pórů. Jsou účinné v boji proti problémům jako jsou akné, ekzémy či pupínky a poskytují ochranu pro citlivou pleť. Vhodně zvolená probiotika mohou dokonce předcházet vzniku vrásek a celkově brání předčasnému stárnutí pokožky.

 • Kdy začnete pozorovat výsledky užívání probiotik může být individuální a závisí na několika faktorech, včetně typu probiotika, stavu vašeho trávicího systému a individuální reakce těla. Někteří lidé mohou pociťovat změny během několika dní, zatímco u jiných to může trvat několik týdnů.

  Obecně platí, že pravidelný a dlouhodobý příjem probiotik přináší stabilnější výsledky, než jejich krátkodobé užívání. Mnoho výzkumů doporučuje užívání probiotik po dobu několika týdnů až měsíců, aby se dosáhlo optimálních výsledků.

  U probiotik VITAHIT doporučujeme užívat alespoň tři měsíce, což je období, které uvádíme v souladu s dlouhodobými výsledky, které pociťuje většina uživatelů. V každém případě je dobré mít trpělivost a sledovat, jak na probiotika vaše tělo reaguje.

 • Užívání probiotik může mít několik potenciálních přínosů pro zdraví. Je však třeba zdůraznit, že účinky jsou individuální.

   

  Obecné přínosy: Zdraví trávícího systému, Posílení imunity, zlepšení trávení, možné účinky na duševní zdraví, pomoc proti únavě, prevence zažívacích obtíží, zlepšení stavu pleti.

   

  Pravidelná konzumace probiotik může být jednoduchým způsobem, jak podpořit vaše zdraví a posílit obranyschopnost vašeho těla.

Výsledky

 • Vše můžete objednat přímo na eshop.vitahit.cz

 • Pokud provedete objednávku v pracovní dny do 12:00, doručíme vám zboží následující pracovní den. Objednávky podané po 12:00 budou doručeny během dvou pracovních dnů. Potvrzení o vaší objednávce obdržíte prostřednictvím e-mailu.

 • K doručení k Vám v co nejkratší době a kvalitě jsme zvolili vybrané kurýrní společnosti jakou jsou PPL, GLS či Zásilkovna či expresně pomocí Liftago, můžete si však zboží nechat odeslat i do vybraných výdejních míst, či využít osobního odběru.

Nákup a doručení

 • Máte možnost vrátit doplněk stravy VITAHIT v nepoškozeném a originálním balení, a to bez nutnosti specifikovat důvod. Vrácení je možné v souladu s obvyklou 14denní lhůtou od doby, kdy jste zboží převzali. Jakmile obdržíme vaši vrácenou objednávku v neporušeném a původním stavu na naší adrese, vrátíme peníze na váš účet do 14 dnů. Vezměte prosím na vědomí, že náklady spojené s původním doručením nejsou zahrnuty ve vrácené částce.

   

  Pro další dotazy nebo informace nás můžete kontaktovat přes naši zákaznickou podporu na e-mailu eshop@vitahit.cz, nebo nám můžete zavolat na telefonní číslo +420 728 555 318.

Blog

Objevte, jak se starat o své zdraví a rovnováhu. Vysvětlujeme různé problémy a pomáháme jednoduchými, aplikovatelnými radami.

bottom of page